• Ženy B

• 29.06.2017

Ženy B: „Vážím si postupu do ČFLŽ, i přesto, že se nepovedl na hřišti.“

Ročník 2016/2017 skončil hráčkám B-týmu již před několika týdny. Sezónu nám nyní zhodnotí a rozpovídá se o průběhu Jakub Kowolowski. Rezerva prvoligové Dukly skončila v divizi žen skupiny B na třetí pozici, díky svému koeficientu si však zajistila místo ve vyšší soutěži – v České fotbalové lize žen.

Očima čísel:
Dukla Praha B získala v 18 zápasech celkem 38 bodů. Nastřílela 58 branek (3. nejvíce v divizi) a obdržela 15 branek (nejméně v divizi). Nejlepší střelkyní týmů se stala Veronika Pýchová se 17 trefami (4. nejlepší v divizi).

Před Duklou skončily AFK Slavia Malešice a FK Bohemians Praha, které byly v této sezoně největšími konkurenty našeho B-týmu. Ve vzájemných zápasech si vedla lépe Dukla, ovšem po ztrátách s týmy z druhé poloviny tabulky se tým Jakuba Kowolowského nakonec propadl až na třetí pozici.

Nový tým
„V létě se na Julisce hlásilo hned několik nových hráček, které posílily náš tým. Příprava nám vyšla na výbornou, měli jsme stoupající tendenci a musím konstatovat, že jsme měli velmi silný kádr. Skládat takový tým z mnoha nových hráček sebou nese určitá úskalí, kterým jsme se snažili předejít. Potenciál týmu byl obrovský a bylo jen na mě, jak tým v sezoně povedu. Jsem rád, že jsem poznal další skvělé fotbalistky,“ začal Jakub Kowolowski.

Půlmistr – aneb přezimování na samém vrcholu
„Dominovali jsme v každém utkání, podzim byl pro nás přijatelný. Mrzela mě prohra v Malešicích 1:2, kde se nám herně dařilo asi nejméně a také ztráta v Poděbradech, kde jsme brali bod za remízu 0:0. Přesto jsme si vybojovali první příčku, a tak cíl v zimní přípravě zesílil,“ hodnotil Jakub Kowolowski podzim, „chtěli jsme postup do vyšší soutěže.“

Velké množství hráček v utkáních
„Během celé sezony zasáhlo do divize přes 40 hráček, kdy náš kádr doplňovaly hráčky A-týmu či prvoligových dorostenek. Hodně komunikujeme směrem k obsazení hráček z áčka do béčka a v tomto směru cítím čím dál lepší spolupráci. Všechno také ukazuje, že Dukla opravdu roste a já jsem nadšen, že mohu být součástí toho všeho.“

Zesílení realizačního týmu
„Do týmu jsem si přivedl kolegu, kterého jsem potkal na vysoké škole v Brně – Tomáše Dostála. Dnes mohu říct, že jsem velmi mile překvapen, jak oba fungujeme. Snaží se být na všem, spolupracujeme, jsme v kontaktu denně. V tomhle to pro mě bylo nové, komunikace a debata s týmovými kolegy, cítil jsem, že je třeba zkvalitnit tréninkový proces i tímto způsobem a jsem velmi rád, že tvoříme nyní trenérské duo.“

Tréninkový proces v béčku
„Jsem typem trenéra, který miluje práci na hřišti. Přímý kontakt, účastnění se dění na tréninku, to je mé. Velmi rád trénuji, bavím se fotbalem, jako to mají i hráčky. Nelíbí se mi, pokud se trénink fláká, nebo nevychází dobrý počet. Jsem v tomto směru trochu náročný, ale tři tréninky týdně plus zápas a další komunikace na trase trenér – hráčka je mým chlebem. Velmi si cením těch hráček, které docházejí do všech tréninků a jejich docházka se blíží 100 %. To ony se podílejí na tom, že mě to tu tak baví.“

Jarní propad
„Ať chci nebo nechci, musím říct, že na jaře se nám všem něco nepovedlo. Nastalo několik situací, které se neřešili hned a jiným způsobem, a to byl možná nakonec největší průšvih. Byl jsem zklamán situací, která nastala. Postrádal jsem týmovou dynamiku a známky pozitivního přístupu. Jsou to věci, které se po skončení sezony vyřešili a já jsem rád, že to máme za sebou. Zejména poslední dvě utkání s Poděbrady a Libercem se hrubě nepovedly po výsledkové stránce. Prohry 0:1 a 1:2 byli pro mě největším sportovním zklamáním, které jsem jako trenér zažil. Poučení jsem si vzal nejen z toho, ale i jak přistupovat k některým situacím.“

Postup do ČFLŽ a další sezona
„Je to pro mě náplast za celý ten rok. Po výsledkové stránce samozřejmě hodnotím sezonu jako neúspěch, tým měl kvalitu na lepší umístění a zejména průběh jara se nám nevydařil. Postupu do ČFLŽ si velmi vážím, i přesto, že se nám nepovedl na hřišti. Je to další mezník pro mě a jistě i pro některé hráčky. Již nyní plánujeme program do letní přípravy, které se nemohu dočkat.“

„Chtěl bych na závěr poděkovat hráčkám, také vedení, díky kterému jsem si užil další skvělý fotbalový rok na Dukle a také všem, kteří nás podporovali nejen na zápasech. Vyhlížím další sezonu a věřím, že vše půjde podle mých představ. Začínáme nanovo,“ zakončil povídaní Jakub Kowolowski.