• WU15

• 10.04.2017

WU15: Propad v Pardubicích, výhra doma v Nuslích

O druhém dubnovém víkendu čekala v nadstavbě I. ligy starších žákyň naše holky cesta do Pardubic. O nedělním dopoledni holky poprvé zavítaly v rámci druhé ligy na domácí hřiště v Nuslích.

V Pardubicích se utkání zahájilo v 10:15. Pro naše holky asi brzký čas, první branku obdržely hned v druhé minutě. Další v páté. Pardubické holky jasně ukázaly, kdo bude v dnešním utkání tahat za otěže. V 15. minutě se Duklačky dostaly před branku po ose Lafková, Ryndzak a gól měla na kopačkách Potěmkina, bohužel to nevyšlo. Domácí z protiútoku potvrdili svou převahu 3:0. Do konce prvního poločasu přidali domácí ještě jednu branku. Hostující Veverková se dostala do úniku, ale vyvezla míč mimo střelecký úhel. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Pátá branka domácích padla opět v druhé minutě po hvizdu. Následně třikrát míč nepodržela či vyrazila brankářka hostí a domácí hráčky neměly problém s dorážečkou.

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: “Věděly jsme, že zápas bude velmi těžký. Z různých důvodů nám chybělo 5 stabilních hráček a to se velmi projevilo. Chyběl nám důraz, včasná reakce a vázla kombinace. Bohužel šťastný den neměla Verča Fojtíková a ani holky jí moc nepomohly. Když míč vyrazila nebo ji vypadl, dobíhaly soupeřky a my čekaly, co se stane. Pardubické holky podaly vyrovnaný výkon a celý zápas na hřišti dominovaly a neustále se dostávaly do mnoha šancí. Ještě jednou gratuluji k výhře a předvedené hře."

SK DFO Pardubice – FK Dukla Praha 8:0 (4:0)
Branky: 2., 16. Vodvárková, 5. Solničková, 25. Ledvinková, 38., 48. Spilková, 52., 66. Bažoutová
Sestava Dukla: Fojtíková – Zelenková, Žáková, Žilinská, Lafková, Chaloupková, Krůtová, Kaplanová, Potěmkina, Ryndzak, Veverková, Košatková, Bělohlávková
Sestava Pardubice: Bidlová – Bažoutová, Nosková, Širšová, Vodvárková, Jedličková, Matějková, Solničková, Ledvinková, Spilková, Hýlová, Betáková, Kružíková, Borovičková, Hlušičková, Beránková

V neděli poměřily žákyně síly s týmem Braníku. Dle minulých výsledků byly domácí hráčky jasnými favoritkami. Branické holky se snažily kombinovat, ale duklačky je vždy doběhly nebo přetlačily. Gólově se z Dukly prosadily hned čtyři hráčky – Lišková a Lánská potvrdily svůj um, Simča Teissigová své nasazení a svou první branku v utkání vstřelila Klárka Mládková. Branickým holkám se podařilo zasloužené skórovat po nedůrazu před dukelskou bránou.

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Opět se zde sešel poskládaný tým a několik děvčat, která trénují teprve pár měsíců. Velmi mě potěšilo nasazení a bojovnost Natky Kordulové. Terka Žáková se výborně zhostila brankařských rukavic a odzadu řídila hru a rozdávat nádherné míče. Některé hráčky se proti takto mladším soupeřkám měly prosadit daleko více. Každopádně holky z Braníka udělaly od podzimu velký kus práce a neustále se zlepšují. Škoda, že některé nehrají proti svým vrstevnicím.“