• Články žáci

• 20.10.2014

Výsledky starších a mladších žáků z víkendu 18. - 19. října

Starší žáci o víkendu cestovali do východních Čech do Pardubic, kde jednou zvítězili a jednou prohráli. Mladší žáci naopak přivítali týmy Kladna, kterým nedali šanci a obě utkání vyhráli.

FK Pardubice U15 - FK Dukla Praha U15 6:0 (5:0)

FK Dukla Praha: Hampapa, Jůza, Ferreira (50. Rattay), Vácha, Pelc, Soukup, Švihálek, Drozd (35. Houha), Tvrdík (35. Tampír), Novák, Kadlec (35. Popovič).

Pavel Sedláček: "K dalšímu mistrovskému utkání žákovské ligy jsme zajížděli do Pardubic. Utkání se hrálo za příjemného a slunečného počasí na umělé trávě. Brzy po začátku jsme po našich hrubých individuálních chybách inkasovali první a následně i druhou branku a celý první poločas nám herně vůbec nevyšel. Byli jsme statičtí, málo aktivní, chyběl větší důraz a hlavně nám vázla komunikace. Ve druhém poločase přišlo herní zlepšení, ale bohužel jsme se nedokázali střelecky prosadit. Utkání nám pro další práci přináší podnět zejména k psychické odolnosti hlavně při obdržení branky a stejně tak pro nás zůstává silným tématem vzájemná komunikace a důraz v osobních soubojích. Je třeba ocenit pardubické za silný týmový výkon a děkujeme všem divákům, kteří se na nás přišli podívat. Utkání zhodnotil Filip Hampapa: „Stejně jako minulé utkání venku jsme byli rozespalí. Dopadlo to na celý tým v 1. poločase, který jsme prohráli 0:5. 2. poločas už byl lepší, jak ode mě, tak i týmově.“ Tomáš Novák ho doplnil: „První poločas byl špatný. Neudrželi jsme míč a bylo hodně nepřesných přihrávek. Druhý poločas přišlo zlepšení, ale bohužel jsme nedali gól.“

FK Pardubice U14 - FK Dukla Praha U14 1:2 (1:0)

Branky: Novák (Janků, Hodek), Janků (Novák).
FK Dukla Praha: Šerák - Ludvíček (36. Janků), Vožický, Urban, Stanislav - Mentberger (36. Dostál), Hodek, Novák - Linhart, Holoubek (39. Jarovský), Kozel.

Tomáš Večeřa: "Vyrovnaný první poločas přinesl branku až v posledních vteřinách. To už jsme hráli bez zraněného Ludvajse. Po nepodařeném výkopu Šeryho domácí využili otevřenosti v našem postavení. Platilo nedáš dostaneš. Novas se prosmýkl kolem dvou bránících hráčů do vápna a mohl postupovat až do brány. Vybral přihrávku na Kozlika, jehož střela nakonec byla zblokovaná. Prvních 17 minut jsme byli kvalitní na míči i v kombinaci. Postupem času jsme některé situace řešili nekonstruktivně a pouštěli se do více soubojů. Pardubice byli ve druhé části aktivnější, ale do šancí jsme je nepouštěli. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně, čemu jistě napomohli i čerství střídající hráči. Jak Novas tak i Jankys se podíleli na obou našich brankách. Vyrovnávající gól vstřelili kluci hned ze začátku druhého poločasu, kdy po ose Hody, Jankys a Novas posledně jmenovaný před brankářem domácích nezaváhal a vyrovnal. Druhý gól naopak Novas vrátil Jankysovi, kdy mu prostrčil přihrávku mezi dva obránce a Martin nezaváhal a otočil v náš prospěch. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný a i když měli domácí fyzickou převahu hlavně v útoku, kluci v obraně vyřešili hodně nepříjemných situací domácích. Co klukům prošlo, to vyřešil Jáchym nebo domácí útočníci neproměnili. Několik dalších šancí jsme bohužel neproměnili ani my. Kluci již druhý zápas za sebou otočili z 1:0 na 1:2 a ukázali, že umějí zvládat i těžké chvilky v zápasech a nevzdávají se. Tak jako s Plzní tak i v tomto utkání kluci pracovali jako jeden tým, a odměna se dostavila."

FK Dukla Praha U13 - SK Kladno U13 12:10 (5:4)

Střelci: Šebrle 4x, Šátek 2x, Štefan, Noll, Kočí, Dufek, Mlejnek, Šlégr. Asistence: Ciolek, Hypius, Štefan, Šebrle, Kočí, Helgert.
FK Dukla Praha: Greguš, Pospíšil, Kočí, Pařízek, Kleček, Dufek, Mejdr, Hypius – Ciolek, Šebrle, Šátek, Mlejnek, Noll, Novotný J., Novotný A., Šlégr, Ježek – Štefan, Helgert.

Jaroslav Žipaj: "V dalším domácím utkání jsme na Ruzyni přivítali celek z nedalekého Kladna. Začátek utkání jsme měli velice „vlažný“ a to na obou polovinách. Na jedné straně hřiště jsme se postupně dostávali ke svojí hře, a to i díky Gregymu v brance, který nám svojí aktivitou při založení často dokázal vytvářet přečíslení a usnadnil nám tak posun k brance soupeře. Bohužel, na druhé straně hřiště nám vázla součinnost v propojení jednotlivých řad i vyhodnocování situací při naší rozehře, a tak jsme se k naší hře prakticky vůbec nedostávali. Ve II. poločase se naopak tato parta zklidnila, zlepšila pohyb bez míče a zkvalitnila rozehru. Ovládla tak dění na hřišti a i když musela otevírat místy až šestičlenný obranný blok, často se do zakončení dostávala. Na II. hřišti se nám bohužel nedařila výstavba našich akcí. Především v první polovině II. poločasu jsme vyprodukovali až příliš velké množství chyb, z kterých kladenští dokázali několikrát skórovat. Do hry nás postupně vrátila až snaha většiny kluků toto mini-utkání zvládnout a jejich chuť se o vítězství porvat. V tomto utkání jsme opět viděli několik nevyrovnaných úseků naší hry vyplývajících z nekoncentrace některých kluků. Věříme, že se kluci z těchto situací poučí a už příště předvedou kvalitativně-vyrovnanější utkání."

FK Dukla Praha U12 - SK Kladno U12 20:0 (12:0)

Branky: Málek 4, Hořt 3, Štepán 3, Beznoska 3, Komárek 2, Novotný 2, Jakoubek 1, Divín 1, Loffler 1.
FK Dukla Praha: Spilka, Ulman - Löffler, Korseko, Mareš, Hořt, Hollerbach, Beznoska, Štěpán, Tomek, Zíka, Málek, Jakoubek, Novotný, Komárek, Fišer, Blažek, Divín, Hill.

Tomáš Konder: "Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Po celý první poločas jsme na hřišti jasně dominovali, dařila se nám kombinace, dokázali jsme otáčet hru a vytvořili si řadu brankových příležitostí, které jsme s přehledem proměnili. I když je potřeba přiznat, že několik brankových šancí jsme řešili zbrkle a nekoncentrovaně. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, soupeře jsme přehrávali a po hezkých skupinových a individuálních akcích přidali několik dalších branek. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a nasazení. Potěšující je také i čisté konto obou brankářů."