• U12

• 31.03.2018

U12 a U13 v Berlíně

Naše dlouhodobá snaha spojit návštěvu zajímavého bundesligového/reprezentačního utkání s přátelským utkáním pro mládežnické kategorie se konečně stala skutečností. Ve dnech 27.-28.března navštívili kluci z kategorií U12 a U13 Berlín, kde se odehrálo přípravné mezinárodní utkání mezi domácím Německem a Brazílií, na což se nám podařilo napasovat přípravná utkání s Tennis Borussia Berlín a Dynamem Berlín.

Dukláckým autobusem jsme do areálu TB Berlín dorazili za necelých 5 hodin. Přivítalo nás přátelské prostředí a krásný areál místního klubu. Poněkud nás zaskočil hrací povrch, který byl spíše na pozemní hokej a polovina našich hráčů se potýkala s terénem více, než by bylo zdrávo... Úvod tohoto utkání jsme absolutně nezvládli a velmi kvalitní a fotbalový soupeř si s námi dělal, co chtěl. Od druhé třetiny se již hra vyrovnala, ale podařilo se nám pouze zkorigovat nepříznivý stav. Po skončení utkání jsme se svižnou chůzí přesunuli k Olympijskému stadionu, kde na nás v osmdesátitisícovém kotli čekali taková jména jako Coutinho, Firminho, Thiago Silva, Marcelo, Boateng, Draxler, Kroos, Sane a spousta dalších. Úvodní krásné choreo nás vtáhlo do atmosféry utkání a k radosti většiny našich kluků vstřelili jedinou branku utkání "kanárci". Do hostelu jsme se dostali kolem půlnoci a po náročném dni všichni rychle usnuli. Druhý den jsme po snídani vyrazili na procházku městem a v rámci historie ukázali klukům místa jako je Braniborská brána, Berlínská zeď, Checkpoint Charlie atd. Obědovou přestávku využil každý po svém...u někoho to jistil kebab nebo subway, někteří si troufli i na restaurace :-). Poté jsme se autobusem přesunuli do obrovského sportovního areálu Dynama Berlín, což měl být soupeř na úrovni našeho předešlého soupeře. Prognózy se potvrdily, domácí sice nebyli tak fotbalovým týmem jako TB Berlín, ale o to více byli přímočařejší a takticky vyspělejší. Tentokrát jsme dokázali odehrát velmi vyrovnaná utkání a Berlín tak opouštěli pozitivně naladění. Jak Dynamo, tak Tennis Borussia patří mezi špičku v Berlíně a obě utkání měla svou kvalitu. V budoucnu se jistě budeme snažit navázat na tuto akci například v kombinaci s domácím utkáním Herthy Berlín.