• Preview k zápasu

• 26.03.2018

Po reprezentační přestávce přijede Sigma

Dramatický zápas na půdě Baníku dopadl pro Duklu nejlépe, jak mohl. Vítězství 2:1 zapříčinilo, že tým z Julisky přečkal reprezentační přestávku na 10. místě tabulky. Nyní do Prahy směřuje Sigma Olomouc, tedy tým bojující o účast v Evropských pohárech.

Sigma byla a stále je jedním z velkých překvapení letošního ročníku HET ligy. Neohrožený tým z Hané zaskočil na podzim takřka všechny účastníky elitní soutěže, když okamžitě po svém návratu z 2. ligy přezimoval na bronzovém místě. Trenér Jílek dokázal velmi mladý a dravý tým kvalitně připravit na ligové souboje a učinit z něj celek, se kterým se letos zkrátka a dobře musí počítat v bojích o přední příčky. V první polovině sezony zářila na Andrově stadionu jména neokoukaných hráčů, jako jsou Falta, Plšek, Houska nebo Jemelka.

Z výsledkového pohledu již to však na jaře nešlape tak dobře, jako v prvním polovině sezony. Z pěti kol roku 2018 bodovali Hanáci plnohodnotně jen proti Slovácku, dvakrát remizovali a dvakrát byli poraženi. Nutno však dodat, že bezgólová remíza s Plzní nemůže být počítána jako ztráta, taktéž náročné bylo velmi kvalitní utkání na Slavii, které domácí zvrátili až v samém závěru díky mohutnému finiši. V posledním kole hráli olomoučtí doma proti Karviné, brali jeden bod za remízu 1:1, ze které trenér Jílek příliš radost neměl. "Jednoznačně jsme ztratili dva body. Chtěli jsme se rehabilitovat za poslední domácí zápas, který se nám nepovedl. Chtěli jsme být aktivní, ale ten úvod nám moc nevyšel. Zbytečně jsme předržovali balony. Od 35. minuty už se kvalita dostavovala a ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepším týmem. Dočkali jsme se vedení, ale pak nedohrajeme dobře situaci. Nechali jsme Budínskému hrozně moc prostoru a po jediné jejich pološanci jsme inkasovali. Nepřiklonilo se k nám ani štěstí. Samozřejmě jsme si představovali, že situace v popředí tabulky bude probíhat jinak. Chtěli jsme se udržet třetí. Také nikdo nečekal, že se takhle dotáhne Jablonec. Dokud ale budeme nahoře, tak je naší povinností se prát o co nejlepší umístění."

V novodobé dukelské historii nalezneme ve statistických údajích devět vzájemných střetnutí s naprosto vyrovnanou bilancí v poměru 3 vítězství, 3 remízy, 3 porážky. Dukla pravděpodobně nejraději vzpomíná na drtivé vítězství 4:0 datující se do července 2014, kdy o jednoznačném výsledku rozhodl čtyřmi brankami kanonýr Zbyněk Pospěch. Naopak utkání z letošního podzimu ovládl tým Olomouce, který přesvědčivě vyhrál 3:0. Návrat do známých míst čeká v pátek konžského útočníka Bidjeho Manziu, jenž se na Moravu přesunul v lednu 2017, a Romana Poloma, který hostoval ve žlutovínovém dresu v ročníku 2014/2015.

Jak už bylo zmíněno, Dukle v posledním kole před reprezentační pauzou spadl z hrudi obrovský balvan. Ve veledůležitém zápase proti Baníku vybojovali Hynkovi svěřenci vítězství 2:1 a odlepili se tak od spodku tabulky. Velkým pozitivem posledního utkání byl návrat Marka Hanouska, jenž se objevil na prvoligovém hřišti poprvé od prvního kola ve Štruncových sadech. Doufejme tedy, že všechny zdravotní chmury jsou natrvalo pryč a kapitán tak pomůže svému týmu k lepšímu postavení v závěrečném účtování.