• Klub

• 08.12.2016

Planeta fotbalového srdce aneb Celá Dukla píše a hraje

5.prosince 2016 vyvrcholil v Galerii Azeret další z dlouhodobých projektů, které v našem klubu připravuje s našimi hráči i hráčkami spisovatelka Zuzana Maléřová.

Stalo se již tradicí, že se před Vánocemi scházíme napříč týmy Dukly na slavnostních setkáních, ať už v Divadle Ypsilon, na tribuně Julisky či právě v Galerii Azeret a přivádíme na svět díla, která jsou stopou našeho usilování a přemýšlení o fotbale a životě. Tak si stále můžete číst například v knize Příběhy z tribuny či ve čtecím kalendáři Celá Dukla čte a píše nebo na našich stránkách v elektronické knize Galerie A týmu aneb Portréty z Julisky. Kluci z mládežnických týmů okusili opakovaně i natáčení v Českém rozhlase a tak logicky vyústil nový projekt v představení, ve kterém mohli zúročit všechny své nabyté zkušenosti. Prvním cílem autorky bylo, aby setkáváním s hráči všech kategorií nasbírala dostatek materiálu, aby mohl vzniknout literární text, který by úsměvně i dojemně zachycoval a odrážel zážitky kluků v Dukle, jejich vnímání trenérů, atmosféry i smyslu fotbalu.To se podařilo a vznikl text, který dostal svůj příběh a nastala druhá část práce. S výběrem hráčů od nejmenších až po zástupce A týmu (v představení vystoupili Marek Hanousek a Jan Juroška) a ženského fotbalu a také spolu s herečkou Terezou Pokornou připravili představení, inscenované čtení, které mělo svou premiéru právě na Mikuláše v Galerii Azeret a byl to velký zážitek. Výbuchy smíchu střídalo dojetí a večer končil otázkami aktérů: "Máme se rádi? Jsme tady správně? Tak si všichni zatleskáme!" A byli odměněni bouřlivým aplausem a všudypřítomnou radostí, která sálala z publika i z jeviště. I když se ten den hrálo představení dvakrát, odpoledne a večer, zdaleka kapacita sálu nemohla uspokojit všechny zájemce. Tak vznikl záznam, na který se můžete podívat zde.