• Články dorost

• 18.08.2014

Mladší dorostenci v prvním kole České ligy uspěli

První utkání ve skupině A České ligy mladšího dorostu naši mladíci narazili na týmy Viktorie Plzeň. V utkáních, plných krásných momentů, si přišli na své i diváci, v obou utkáních padlo celkem 17 branek. U17 remizovala 4:4, ale po nově zavedeném penaltovém rozstřelu si odnesla ze strahovského hřiště pouze bod. U16 si během druhého poločasu vystřílela tříbrankový náskok a dotáhla zápas do vítězného konce 5:4.

FK Dukla Praha U17 – FC Viktoria Plzeň U17 4:4 (0:2)

Branky: Bagou, Barták, Tkachenko, Garček.
FK Dukla Praha: Czehowsky - Vácha (51. Koubek), Barták, Šimek, Doležal (51. Douděra) - Král (77. Šíma), Kocourek, Tkachenko - Jardeky (41. Bagou), Vlček (41. Garček), Greš.

Jan Skoupil: „V prvním utkání nového ročníku České ligy nás čekal velmi těžký soupeř z Plzně, který loni obsadil v soutěži 3. místo. Byli jsme plni očekávání co tento souboj přinese a jestli v něm obstojíme. Nakonec to bylo utkání plné skvělého fotbalu, emocí a hektického závěru. Po úvodním oťukávání přebrali hosté iniciativu i díky našim nepřesnostem a znatelné nervozitě. Logickým vyústěním byl vedoucí gól, ke kterému jsme hostům sami výrazně přispěli. Po obdržené brance šel náš výkon nahoru, ale náznaky šancí jsme nedokázali správně vyhodnotit či realizovat. Inkasovaný gól před přestávkou byl pak logickým vyústěním dění na hřišti.
Na hráčích bylo vidět velké zklamání, podařilo se nám však tým znovu nabudit a zpět jsme šli odhodlaní druhý poločas zabojovat. Sice jsme inkasovali gól na 0:3, ale ve hře jsme začínali soupeře přehrávat. Po snížení nám Plzeň znovu odskočila na tříbrankový rozdíl, ale ani to nás nepoložilo. Na nohy nás postavily dvě velmi dobře sehrané standardní situace. V těchto fázích jsme soupeře jasně přehrávali a měli další dvě šance na srovnání. Ujala se však až hezká křídelní akce v závěru, kdy jsme zaslouženě vyrovnali. Penaltový rozstřel - letošní novinka nám sice bod navíc nepřinesl, ale to nemění nic na faktu, že hráči prokázali to pravé duklácké srdce a tvrdě na hřišti pracovali, za což byli zasloužené odměněni potleskem přítomných diváků.
Věřím, že hráči poznali, že jsou schopni odehrát skvělé utkání se silným soupeřem. Chyb jsme udělali dost, ale silných situací z naší strany bylo daleko víc. V utkání jsme obstáli a dotkli se svého potenciálu.“

FK Dukla Praha U16 – FC Viktoria Plzeň  U16 5:4 (3:2)

Branky: Janko 3x, Mentberger, Kysela.
FK Dukla Praha: Šťovíček - Minařík, Kysela, Šmalcl, Mašek - Kott, Mentberger (Štědrý), Šolaja - Bažo (Lukeš), Janko, Hamborský (Palivec).

Milan Titěra: „V našem prvním utkání ligové skupiny A jsme přivítali tým Viktorie Plzeň, která má velkou tradici v kvalitní práci s mládeží. Úvod utkání patřil Dukle, když po krásné kolmici Mentbergera mezi obránce, vstřelil první gól Janko. Po centru ze strany, vyrovnal neobsazený hráč Plzně na zadní tyči. Zanedlouho jsme šli opět do vedení, zásluhou dorážky Mentbergera. Třetí branku přidal po standardní situaci krásnou hlavičkou Kysela. Plzeň stihla do poločasu snížit vedení na 3:2. I ve druhém poločase se mohli přítomní diváci těšit na brankové hody. Janko se prosadil ve vápně a chytrou střelou na zadní tyč zvýšil na 4:2. Pátou brankou završil Janko svůj hattrick po křídelní akci Baža. Plzeň byla však druhý poločas nebezpečnější a vícekrát ohrozila naši branku. V těchto okamžicích nás podržel brankář Šťovíček. I Dukla mohla skórovat z několika nedotažených rychlých protiútoků. V samotném závěru se Plzeň dočkala a ze závarů před naší brankou vytěžila dva góly a my viditelně znervózněli. Pak již nastal závěrečný hvizd rozhodčího, který ukončil utkání, kde se oba dva týmy dělily o zajímavé momenty.“