• Články dorost

• 01.09.2014

Mladš dorost bodoval proti Českým Budějovicím

O víkendu sehrála družstva mladšího dorostu druhé domácí utkání, tentokrát proti týmu z jižních Čech, Českým Budějovicím. V obou utkáních naše týmy slavily vítězství, U17 2:1 a U16 5:2.

FK Dukla Praha U17 - SK Dynamo České Budějovice U17 2:1 (2:1)

Branky: Douděra (Bagou), Vlček (Bagou).
FK Dukla Praha: Řepa - Vácha (50. Jardeky), Barták, Koubek, Garček - Masopust (72. Šíma), Král (60. Šimek), Vlček - Bagou (60. Lohojda), Greš, Douděra (60. Šimek).

Jan Skoupil: "Druhé domácí utkání jsme odehráli na Strahově proti týmu Českých Budějovic. Soupeř přijel s cílem získat první body v soutěži, my jsme šli do utkání s vidinou dobrého výkonu. Vstup do utkání se nám povedl, když Bagou po křídelní akci vybídl ke skórování Douděru, který poslal míč nekompromisně pod břevno. Zaskočení hosté se nemohli dostat do tempa a nám vedoucí gól pomohl a vnitřně uklidnil. V 19. minutě jsme opět po akci z pravé strany Vlčkem zdvojnásobili vedení. S vědomím dvoubrankového vedení však naše tempo a hra celkově upadla. Hosté jednoduchou a důraznou hrou získávali standardní situace a z těch hrozili. Chvíli před poločasem se po skrumáži dostali hosté k odraženému míči a lacino snížili. Druhý poločas byl fotbalově špatný z obou stran. Nám se nedařilo v klidu kombinovat a udržet déle míč na kopačkách soupeř pokračoval v jednoduché hře. V závěru se hra přelévala a gól mohl padnout jak na jedné, tak na druhé straně. Ani jeden tým však situace nedotáhl do konce a tak jsme si připsali plný bodový zisk. Nutno říci, že fotbalově byl náš výkon slabší, což jsme však nahradili vůlí po vítězství."

FK Dukla Praha U16 - SK Dynamo České Budějovice U16 5:2 (4:0)

Branky: Janko 2x, Mentberger, Kott, Mašek.
FK Dukla Praha: Roub - Minařík, Kysela, Kosík, Mašek (65. Štědrý) Kottt, Kubů (60. Bell), Mentberger (55´Palivec), Šolaja (60. Lukeš), Janko, Hamborský (60. Sejkora).

Milan Titěra: "V zápase s Českými Budějovicemi, které hráli loni ve špičce žákovské ligy, jsme sehráli velmi vydařený první poločas. Již v prvních minutách jsme několikrát ohrozili branku soupeře a vybojovali několik rohových kopů. V 15. minutě jsme se dočkali úvodní branky Mentbergera. O chvíli později přidal druhou branku z dorážky Janko. Třetí branku vstřelil ze střední vzdálenosti Kott a po krásné kombinační akci završil brankový účet Mašek. V průběhu celého prvního poločasu jsme měli velkou herní převahu a dokázali jsme i efektivně zakončovat. Druhý poločas Budějovice přidali a hráči Dukly začali vytvářet chyby, ze kterých Budějovice mohly několikrát skórovat. V bráně stál tentokrát jistý Roub, který si poradil se všemi střelami hostů. Oba týmy orazítkovaly břevno po dalekonosných střelách. V 70. minutě jsme nešikovně faulovali a z následné penalty snížily Budějovice na 4:1. Po rychlém protiútoku vstřelil Janko svoji druhou branku v utkání, po kolmé přihrávce Sejkory. V závěru zápasu, jsme neuhlídali rohový kop a volný hráč hostí snížil na 5:2. Hráči Dukly se opět vydali na hranici svých možností a již potřetí v řadě byli ocenění výhrou a vysokým počtem vstřelených branek. Stále však budeme pokračovat jako nováček ligy s respektem ke každému dalšímu zápasu."