• Rozhovory

• 30.04.2017

Marek Hanousek: „Bránit remízu nikam nejezdíme“

Herní rozdíl mezi oběma poločasy zapříčinil to, že si Dukla z Plzně neodvezla žádný bodový zisk. Kapitán týmu po zápase hledal příčiny porážky a důvody, proč se nám na západě Čech dlouhodobě nedaří. Vzhledem k Markově minulosti nešlo přejít otázku o tragické a stále čerstvé události okolo Františka Rajtorala.

Jak s lehkým odstupem hodnotíš zápas proti Plzni?

První poločas byl od nás velmi špatný. Zaslouženě jsme prohrávali 2:0. Plzeň nás ve všem předčila. Druha půle byla lepší, bohužel jsme nedali z velkých šancí na začátku druhého poločasu aspoň jeden gól, abychom domácí znervózněli a zápas zdramatizovali.

Herně to byl zápas dvou poločasů. Zatímco v prvním se nám úplně nedařilo, ve druhém jsme měli řadu šancí. Co nám v tom prvním chybělo?

Vzdálenosti mezi námi byly při bránění moc velké. Dali jsme Plzni spoustu prostoru, takže neměla moc problém se dostávat na naši půlku a do našeho vápna.

V Plzni se nám dlouhodobě nedaří. Podobá se tento zápas těm předešlým, které jsme zde odehráli?

Je to podobné. Tým je jeden z nejlepších v lize, každý rok hraje na špici tabulky a fanoušci je ženou. My nikam nejezdíme jenom bránit remízu, snažíme se hrát náš kombinační fotbal a rozdat si to na férovku, jak se říká. Bohužel v Plzni nám to zatím ještě body nepřineslo.

V utkání dostal Olayinka čtvrtou a Kušnír osmou žlutou kartu. Jak velký problém to bude s ohledem pro nadcházející kolo resp. kola?

Kušňa je velká zkušenost a Peter nejlepší střelec týmu, takže ztráta to bude, ale další kluci čekají na šanci a budou se chtít ukázat. Zvládneme to i bez nich!

V Plzni jsi strávil část své kariéry, jak na tebe zapůsobila tragická zpráva o Františku Rajtoralovi?

S Frantou jsem občas býval na pokoji na předzápasových soustředěních. Byl to tak pozitivní a pořád se usmívající člověk, že tomu stále nějak nedokážu uvěřit…