• A-tým

• 26.01.2017

Jakub Považanec odchází do Jablonce, na půlroční hostování jde Ladislav Vopat

Pětadvacetiletý záložník, Jakub Považanec, kterému v létě končí na Julisce smlouva, odchází po dohodě obou klubů do severočeského celku FK Jablonec. Dalším hráčem, který oblékne jiný dres, ale pouze po dobu jarní sezony, je Ladislav Vopat. Odchází na půlroční hostování do Českých Budějovic.

Jakub Považanec

defenzivní záložník | 31.01.1991 | 25 let | 78 kg | 181 cm
Liga (CZ): 72 zápasů | 5 gólů | 3 asistence
Liga (SK): 113 zápasů | 8 gólů | 16 asistencí

Jakub Považanec začal s fotbalem v naší slovenské jmenovkyni FK Dukla Bánská Bystrica, kde setrval do svých 23 let. Do pražské Dukly přestoupil v roce 2014. Od sedmnácti let je součástí slovenské reprezentace ve všech kategoriích. V posledním roce i v té nejvyšší „áčkovské“. V Dukle Praha naskočil do 72 zápasů a dal 5 gólů. Nyní se stává hráčem FK Jablonec.

„Kubovi Považancovi končí v létě smlouva a ke konci podzimní části společně s agentem avizoval, že kdyby se něco naskytlo, rád by přestoupil už v zimě. Nicméně jsme předpokládali, že tu Kuba na jaře zůstane. Nyní přišla nabídka z Jablonce, kterou akceptoval majitel klubu, došlo ke trojstranné dohodě obou majitelů a hráče a Jakub odchází,“ okomentoval přestup sportovní ředitel Günter Bittengel.

Ladislav Vopat

útočník | 06.03.1994 | 22 let | 70 Kg | 177 cm
Liga: 2 zápasy
FNL: 11 zápasů

Prvním klubem Ladislava Vopata byl TJ Spartak Lubenec. V mládežnických letech prošel hostováními v klubech 1.FC Karlovy Vary, FK Chmel Blšany nebo FK Slavoj Žatec. Do Dukly Praha přestoupil v zimě 2014, v sezoně 2014/15 byl zvolen hráčem kola Juniorské ligy. A v zimě 2015 nastoupil do přípravy z A mužstvem a odešel se rozehrát do druholigové Vlašimi. Po svém návratu se opět připojil k A mužstvu, v letošní sezoně naskočil do 2 zápasů. Nyní odchází na hostování do Českých Budějovic.

„Láďa udělal po půlročním působení v A týmu obrovský pokrok. Nicméně situaci jsme vyhodnotili tak, že do ligy by na jaře tolik nezasáhl a hrát za juniorský tým je pro něj málo, takže jsme využili nabídky Českých Budějovic, kde o něj měli veliký zájem. Mohl by tam v jarní části pravidelně nastupovat v druhé nejvyšší soutěži a tím se výkonnostně přiblížit našemu A mužstvu a možnosti pravidelněji nastupovat v první lize,“ uvedl Bittengel k hostování Ladislava Vopata.

Ladislav Vopat při utkání Juniorské ligy se Slavií

Oběma hráčům přejeme hodně štěstí v jejich novém angažmá.