• Rozhovory

• 25.08.2016

Jakub Podaný: „Věřím ve vítězství.“

Bude to pro něj hodně pikantní zápas. Poprvé v životě se postaví proti klubu, který ho vychoval a ve kterém strávil velkou část své profesionální kariéry. Jakub Podaný se na nedělní šlágr těší hned z několika důvodů a především věří ve vítězství Dukly.

K týmu ses připojil před soustředěním v Rakousku, jak se nyní po měsíci a půl v Dukle cítíš?

Jak říkáš, na Dukle už jsem měsíc a půl a to je celkem dlouhá doba. Navíc jsem znal spoustu kluků už z dřívějška, ať už to byli moji spoluhráči anebo protihráči, takže se sžitím se s týmem nebyl žádný problém a cítím se tu velmi dobře, protože do party v kabině jsem zapadl. Nyní jde hlavě o to, aby se nám dařilo výsledkově, což nám zatím tak úplně nevychází.

Máme za sebou 4 ligová kola. Jak bys zatím zhodnotil dosavadní vystoupení Dukly?

Myslím si, že ve všech odehraných zápasech bylo vidět, že kvalitu máme, jenom je potřeba zlepšit kvalitu v té finální fázi.

V neděli nás čeká šlágr se Spartou, co od něj očekáváš?

Zápas se Spartou je pro většinu týmů takovým vrcholem jara nebo podzimu, takže i my to tady bereme stejně i v tom smyslu, že Sparta je velkým favoritem a aspirantem na titul. Věřím, že se na ní dobře připravíme a budeme se jí snažit potrápit. Kdybychom Spartě sebrali nějaké body, nejlépe všechny tři, tak by to bylo super.

Ve Spartě si toho odehrál poměrně dost, jaký to je pocit nastupovat proti bývalému klubu?

Proti Spartě budu teď v neděli nastupovat úplně poprvé, protože jsem tam měl 10 let profesionální smlouvu a vždy, když jsem byl na hostování, tak jsem proti svému mateřskému klubu nemohl nastoupit. Z toho pohledu to pro mě bude pikantní zápas, na který se těším. Těším se také na super atmosféru a na měření sil proti silnému soupeři, protože tenhle souboj bude mít určitě náboj. Těším se samozřejmě i na kluky, protože mám ve Spartě pořád hodně kamarádů, tak jsem rád, že je po delší době opět uvidím.

Jaké jsou podle tebe největší zbraně současné Sparty?

Sparta má tradičně široký kádr, protože hraje na více frontách. Mají sílu jak v individualitách, které tam jsou opravdu výrazné, ale také v systému. Uvidíme, v jaké pohodě Sparta dorazí. Víme, že oni se dokážou prosadit jak rychlými brejky, tak postupným útokem, takže si musíme dát pozor na všechno. Ve Spartě jsou i vynikající hlavičkáři, ať už je to Costa, který má fantastický výskok, nebo třeba Kuba Brabec, i když nevím, jestli proti nám nastoupí. Budeme muset vymyslet nějaký plán, jak jim jejich největší zbraně eliminovat a jak je pokořit.

Předpokládám, že se přijde podívat hodně kamarádů. Musel si shánět hodně lístků?

Kamarádi sledovat zápas určitě budou, ať už ze strany Sparty nebo ze strany Dukly. Věřím, že celkově pro fanoušky to bude fajn zápas a jako profík věřím tomu, že to pro nás bude mít šťastný konec a budeme s výsledkem spokojení. Hrajeme doma a tam zadarmo pouštět body určitě nechceme, takže já věřím ve vítězství a uvidíme, jak se s tím nakonec popereme.