• Stará garda

• 05.06.2017

Ivan Novák slaví životní jubileum – 75 let

Dne 5. 6. 1942 se narodil bývalý hráč Dukly Praha a reprezentant Ivan Novák. Členové fotbalového klubu Dukla Praha mu přejí k jeho dnešnímu životnímu jubileu vše nejlepší.

Bývalý střední obránce. Mistr Československé ligy a dvojnásobný vítěz Československého poháru. Jeho příchod do Dukly si prosadil trenér Bohumil Musil. Ligový dres našeho A mužstva oblékal 10 ročníků (1964-74), během kterých dal 5 ligových branek. V reprezentačním dresu Československa odehrál 3 zápasy (1966).

V ročníku 1966/67 odehrál obě semifinálová utkání PMEZ Dukla Praha – Celtic FC.

Po ukončení aktivní hráčské kariéry pracoval několik let jako asistent a později trenér na úseku mládežnické kopané.

V sezoně 1992/93 působil i jako asistent trenéra A-mužstva.

V roce 1997 odešel A-tým do Příbrami a na Julisce zůstalo jen 8 mládežnických družstev. V této době Ivan Novák společně s Mgr. Radomírem Sokolem a Jiřím Blažkem jako věrní dukláci vedli a řídili klub v době, kdy Duklu už kdekdo odepisoval. S dukelskou mládeží pak Ivan Novák pracoval až do roku 2000.

Dnes se Ivan Novák pravidelně zúčastňuje setkání se svými bývalými spoluhráči na Julisce, kam přišel v roce 1963 jako voják základní služby.

Blahopřejeme!