• A-tým

• 21.06.2016

Hráči absolvovali kondiční testy na FTVS

Fotbalistům Dukly definitivně skončil čas dovolené. V pondělí odstartovali hráči společně s trenéry letní přípravu a dnes absolvovali kondiční testy na UK FTVS.

Kondiční testy probíhají pravidelně dvakrát ročně, vždy když se mužstvo sejde po dovolené k přípravě na novou sezonu. Jejich obsahem jsou různá tělesné měření, stabilita, výskoky, cybex a běžecký pás. Posledně jmenovaný běžecký pás je mezi fotbalisty „nejoblíbenější“ složkou celého testovacího cyklu.

Dukláci byli rozděleni do čtyřčlenných skupin, ve kterých postupně přicházeli na měření od osmi hodin ráno až do odpoledne. Poslední testovanou skupinou byli gólmani, kteří jsou běžeckého měření ušetřeni. Výstupy z dnešního testování slouží realizačnímu týmu k utvoření představy o individuální kondici jednotlivých hráčů i k nastavení a složení tréninkových jednotek.