• Rozhovory

• 26.01.2017

Filip Rada: „To, že jsem neinkasoval, je prací celého týmu“

Nastoupil do třech přípravných zápasů, odehrál 180 minut, ale nikdo ze soupeřova týmu ho překonat nedokázal. Filip Rada se v první části přípravy může chlubit touto působivou statistikou, ale jak sám přiznává, to nejdůležitější ukážou až ligové mače.

Pravděpodobně nejtěžší část přípravy, co se nabírání fyzické kondice týká, máte úspěšně za sebou. Jak se cítíš po třech týdnech tréninků?

Cítím se dobře, samozřejmě někdy je ta únava větší, ale to k tomuto přípravnému období patří.

Nastoupil si do všech třech přípravných zápasů (v prvních dvou na poločas) a za celou dobu si neinkasoval. Dá se již v této fázi hovořit o formě? Statistika je to působivá…

Neřekl bych, že se dá mluvit o formě, ale je to příjemné a pro brankáře po psychické stránce důležité. To, že jsem neinkasoval, je ale prací celého týmu. Důležitější ale bude, aby to platilo i v mistrovských utkáních.

Během zimy odešel Lukáš Hroššo a nahradil ho Matúš Hruška. Znamená to pro tebe nějakou změnu?

Žádnou zásadní změnu to neznamená. Odešel zkušený slovenský gólman a místo něj přišel mladý talentovaný slovenský gólman. (směje se)

Jak moc je pro gólmana těžké udržet se při současném počasí v teple během utkání?

Udržet se v teple je někdy opravdu těžké. Já to řeším hřejivou emulzí.

Blíží se soustředění v Turecku, kde postupně změříme síly s Vardarem Skopje, Těrem Groznyj a Anži Machačkala. Co od těchto zápasů očekáváš?

Očekávám velmi kvalitní soupeře, kteří nás dobře prověří před startem jarní části ligy.

Jak moc se podle tvého názoru lišila hra Dukly ve třech dosud odehraných zápasech?

Naše hra se nijak moc nelišila. Každý zápas chceme hrát svým stylem, což si myslím, že se nám dařilo.