• Klub

• 22.03.2024

Reakce Dukly Praha na rozhodnutí Disciplinární komise LFA

FK Dukla Praha vzala na vědomí včerejší rozhodnutí Disciplinární komise LFA o udělení trestu trenéru Petru Radovi v podobě zákazu činnosti na osm měsíců a pokuty 80 tisíc v návaznosti na jeho vystupování během utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Zbrojovkou Brno. Jednalo se oboustranně o emotivní a vypjatý zápas.

Hlavní trenér Petr Rada si je své chyby a svého nevhodného chování vědom. Z toho důvodu se také po utkání trenérovi Zbrojovky omluvil za svá slova ve slovním konfliktu, který spolu během utkání měli.

FK Dukla Praha obecně odsuzuje jakékoli projevy vulgárního chování, včetně urážek, které mohou mít, nebo by jim mohl být přisuzován rasistický podtext. Trest uložený Petru Radovi však považuje klub za bezprecedentní a nepřiměřený. Trenér se proti rozhodnutí odvolá a vyžádá si od disciplinární komise podrobné odůvodnění jejího rozhodnutí a na jeho základě pak zváží další postup.